1. část popisu - uvítání 2. část popisu Rady a porady Kontakt
Uvítání

 Vítejte v systému Spedia. Jedná se o léty prověřený systém, jenž Vám proplatí Váš čas strávený na celosvětové síti zvané internet. Spedia Bar pracuje pokud Vy surfujete. Doufáme, že během času, který strávíte na internetu Vám Spedia Bar přinese prostřednictvím reklamních zpráv pro Vás prospěšné informace. Se Spedia Barem při brouzdání po internetu skutečně vyděláváte a zároveň se i bavíte prohlížením WWW stránek.

šřa

 

 

Základní Informace

 Spedia Bar podporuje internetové prohlížeče Netscape Navigator a Internet Explorer. Budete placeni za každou minutu, po kterou bude Spedia Bar aktivní. Ve většině případů bude Spedia Bar zobrazovat reklamu v rámci Vašich zájmů zadaných při registraci. Vy můžete na reklamu kdykoliv kliknout a dozvědět se o dané nabídce více informací.

Systémové Požadavky

 Aby jste mohl používat Spedia Bar, potřebujete počítač s operačním systémem Microsoft Windows (95, 98, NT, XP).

Požadavky na Internetový Prohlížeč:

 • Netscape Navigator 3.0+
 • Netscape Communicator 4.0 a novější
 • Microsoft Internet Explorer 3.0 a novější

Hardwarové Požadavky:

 • 486 nebo Pentium processor a vše novější.
 • Barevný monitor (minimálně 256 barev).
 • Rozlišení monitoru 800 x 600 nebo vyšší.
 • 8MB RAM nebo více.

Instalace

 

 1. Aby jste mohli používat Spedia Bar, musíte se nejdříve zaregistrovat na serveru www.spedia.com. Po dokončení registrace si můžete stáhnout Spedia Bar a začít vydělávat. Dobře si prosím zapamatujte Vaše přihlašovací jméno a heslo. Budete ho potřebovat k využívání všech Spedia služeb.

   
 2. Stažení programu Spedia Bar.

  Jestliže používáte Netscape Navigator, Netscape Communicator, nebo Microsoft Internet Explorer stáhněte soubor spedia.exe a uložte ho například do adresáře C:\spedia. Klikněte zde pro stažení Spedia baru pro Netscape 4.03 a novější.
   

 3. Pro zapnutí Spedia Baru spusťte soubor spedia.exe na Vašem počítači.

  Pokud se zobrazí chybová zpráva
  "The dynamic link library MFC42.DLL could not be found"
  nebo
  "THE ORDINAL 6880 COULD NOT BE LOCATED IN THE DYNAMIC LINK LIBRARY MFC42.DLL"
  nebo
  "The file is linked to missing export MFC42.DLL:6880"
  musíte ještě stáhnout soubor MFC42.DLL a umístit ho do systémového adresáře Windows.

  Pro Windows 95/98: c:\windows\system
  Pro Windows NT/2000/XP: c:\winnt\system32

  Pro stažení souboru MFC42.DLL klikněte zde.

  Když se zobrazí následující hlášení: "Can not connect to Spedia Server. Check your Internet Connection options and try to login again.", je potřeba smazat soubor Spedia.dat, který se nachází ve stejném adresáři jako soubor Spedia.exe. Tento postup zajistí, že se Váš Spedia Bar provede novou inicializaci a znovu vytvoří soubor Spedia.dat.

Spuštění

 Pro správnou funkci Spedia Baru musíte být připojení k Internetu.

Spusťte Spedia Bar dvojím kliknutím na soubor spedia.exe nebo nebo na ikonu na ploše (ta se automaticky vytvoří až po prvním spuštění).
 

Při spuštění Spedia Baru se nejprve musíte přihlásit do systému zadáním přihlašovacího jména a hesla, které jste si zvolili při registraci. Server Spedia ověří Vámi zadané údaje a proběhne spuštění vlastního Spedia Baru a začnou Vám přibívat body, které se na vždy na začátku nového měsíce přepočtou na peníze 

Jestliže se při přihašování do systému setkáte s chybou "Spedia Server is unavailable. Spedia terminates!" pravděpodobně to znamená jeden z následujích problémů:

 • Server Spedia je nedostupný z důvodu poruchy serveru nebo kvůli výpadku sítě internet
 • Nemáte správně nakonfigurováno nastavení Proxy serveru v programu Spedia Bar. K odstranění tohoto problému musíte zjistit správné nastavení proxy serveru (např: nastavení Internetu ve Vašem prohlížeči) a to poté zadat do nastavení programu Spedia Bar.