1. část popisu - uvítání 2. část popisu Rady a porady Kontakt
Spedia FAQ - Rady a porady
   

System maintenance is in progress

Tato hláška se zobrazuje celkem pravidelně vždy na začátku měsíce namísto zobrazení přehledu Vašich nastřádaných bodů. Možná, že jste ji již někdy viděli. Nemusíte se však bát, nejde o nic drastického, jedná se takzvanou údržbu systému. Firma Spedia vždy na začátku nového měsíce provádí výpočet takzvané Payout-rate (hodnota bodu v dolarech) a po stanovení této sazby provádí převod bodů z minulého měsíce na dolary a to nějakou dobu trvá. Obvykle tento stav "údržby systému" trvá jeden či dva dny, ale výmečně se může protáhnout třeba i na týden. V tomto přepočtovém období nejsou přístupné Vaše statistiky a namísto nich se objevuje hláška "System maintenance is in progress". Nemusíte však přestávat v používání Spedia Baru, body normálně naskakují dále a jediné omezení je právě to, že nejsou přístupné Vaše statistiky.

SpediaBar - Authentication

Od počátku roku 2005 jsem zaregistroval občasné vyskočení okna "Authentication", které požaduje znovu zadání přihlašovacích údajů. S největší pravděpodobností se jedná o další kontrolu zda opravdu sedíte u počítače sedíte a surfujete, tedy pro odhalení různých podvodných prográmků. Okno nevyskakuje nijak pravidelně a stačí do něj vyplnit přihlašovací údaje a vše běží bez problémů dále. Někdy se může stát, že údaje nejdou do okna zapsat, v takovém případě je nutné minimalizovat Spedia bar (na liště Windows kliknout pravým tlačítkem myši na vykřičník označující Spedia bar a v zobrazeném menu zvolit volbu "Hide"). Poté zadat přihlašovací údaje do autorizačního okna a když okno zmizí tak znovu aktivovat Spedia bar (na liště Windows kliknout pravým tlačítkem myši na vykřičník označující Spedia bar a v zobrazeném menu zvolit volbu "Restore").

Instant Cash Body (tzv. rychlé body)

Jak jste si jistě již všimli, určitě se Vám při spouštění banneru nebo během surfování otevřelo už okno, v němž se zobrazili různé registrace např. do Casino, apod., za které bylo nabízeno např. 2500 Spedia bodů. Co to znamená?
Firma Spedia nabízí tzv. Instant Cash, neboli rychlé body. Funguje to na principu, že za nějakou zaregistrovanou službu získáte určité množství bodů. Jak tedy na to? Pokud se chcete zaregistrovat do dalších doprovodných programů, musíte kliknout na zobrazený Instant Cash program a vyplnit požadovaný formulář. POZOR! Tento formulář ale musíte vyplnit stejnými údaji, jako jste vyplňovali v registračním formuláři firmy Spedia, včetně stejné e-mailové adresy. Pokud byste tak neučinili, body by se Vám na konto nepřičetly. Intsant Cash programy, u kterých se můžete zaregistrovat zdarma jsou nabízeny cca do 200-250 Spedia bodů. Jakmile byste chtěli mít zaregistrován program, za který byste dostali např. 2000 bodů, museli byste už něco zaplatit (např. členství v on-line casinu, učet do IP telefonie, apod.). Další podmínkou započítání bodů je registrace v programech, které jsou nabízeny celosvětově, čili WORLDWIDE. Kde mohu tedy vidět seznam programů? Přihlaste se na domovskou stránku www.spedia.net a klikněte na "Instant Cash"". Zobazí se Vám nabídka možných programů a počet bodů, které dostanete za jeho kompletní registraci. Pokud je pod obrázkem zeměkoule, je tento program celosvětový (Worldwide). Pokud registrace proběhne úspěšně, připíšou se Vám zmiňované body na Váš účet. U některých Instant Cash se body připíší začátkem dalšího měsíce i později.

Body za hraní her Spedia

Společnost Spedia nabízí také výdělky za hraní jejich jednoduchých on-line her. Za dohranou hru získáte odměnu 1-6 bodů. Čili výdělky jsou zatím velmi malé, ale tato možnost tu také je. Pokud chcete některou hru vyzkoušet, otevřete domovskou stránku www.spedia.net, klikněte na "Login/out", přihlaste se na svůj účet (Login, heslo) a klikněte vlevo (nebo nahoře) na "Games". Po kliknutí se vám zobrazí seznam nabízených her. Pokud chcete dostat za tuto hru zaplaceno, musíte ji dohrát do konce nebo alespoň získat určité score. Zvlášť dobré jsou např. Jungle Quest (po 5 minutách asi 4 body), Interceptor, či Safari. Po ukončení hry (dohráním do konce či prohrou - ne zavřením okna) vyčkejte na přidělené body, které se přičtou do Vaší "Balance", řádek "Games". Při první hře se dá nasbírat až 6 bodů, nějakou hru můžete hrát znovu až další den. Uvítáme jakékoli Vaše zkušenosti s hraním těchto her.

Lze nastřádat 60 bodů za hodinu surfování

Plných 60 bodů za hodinu pravděpodobně v Čechách ani na Slovensku nelze dosáhnout, spíše v Americe či Anglii. Interval připočítávání bodů závisí na několika faktorech. První a nejdůležitější je, že Spedia bar musí být takzvaně aktivní (indikátor svítí zeleně). Dalším faktorem je množství zobrazovaných bannerů, firma totiž nabízí svým klientům možnost cílené kampaně na určitou skupinu obyvatel či lokalitu. Čechy ani Slovensko nejsou pro zadavatele reklamy, což jsou převážně americké firmy, až tak atraktivní trh.

SUF: surfovací faktor (Ochranný systém Spedia)

Jelikož je na světě velké množství lidí, snažící se různě oklamat programy těchto firem, musela firma Spedia přistoupit k dalšímu bezpečnostnímu opatření. Tím je zmiňovaný surfovací faktor (SUF - Surfing-Usage Factor), jehož hodnotu si můžete prohlédnout na stránce statistik (ne balance). Tento faktor je vypočítán pomocí algoritmů umělé inteligence na základě asi 20 parametrů, charakterizujících vaše surfování. V podstatě vyjadřuje jak moc se vaše surfování liší od průměru. Nabývá hodnoty 0-100, přičemž pokud dosáhnete hodnotu 50 nebo vyšší, bude vám pro velkou odchylku od průměru zastaveno přičítání bodů za vaše aktivní surfování, dokud "přirozeným" surfováním tuto hodnotu opět nesnížíte. Aktualizuje se další den. Pokud nepodvádíte, neměli byste mít s tímto faktorem žádné problémy.

Několik hlavních důvodů, kvůli kterým Vám může Spedia zrušit účet

  • používáte podvodné programy, které využívají automatické změny názvu programu, např. sdfgh.exe, apod...
  • používali jste banner Spedia 24 hodin v kuse nebo déle
  • používáli jste podvodné programy na Spedia hry na jejich stránkách
  • používáli jste podvodný program, který simuluje surfování či pohyb myši (př. aspedia.exe)
  • extrémně vysoký počet odkliknutých bannerů na SpediaBaru (SUF faktor dlouhou dobu nad 50, používání klikacích programů)
  • zaregistrovali jste velmi vysoký počet lidí, kteří porušují podmínky firmy Spedia (z toho vyplývá, že ani lidi pod vámi by neměli podvádět!)
  • zaregistrovali jste více než jeden Spedia účet na vaše jméno a shodnou adresu (u firmy Spedia můžete mít pouze jeden účet na jednu osobu)
  • používali jste současně více spuštěných bannerů Spedia současně na jeden zaregistrovaný účet (např. na různých počítačích)
  • v registračním formuláři jste záměrně uvedli nepravdivé údaje, takové účty jsou zrušeny

 

Jak si vyžádat šek

Jakmile částka na vašem kontě přesáhne 30$, objeví se na stránce "Balance" tlačítko "Request Payment" (viz obrázek). Když na toto tlačítko kliknete, zmizí a tím byl odeslán požadavek na vyplacení šeku. Asi po 3 týdnech se objeví částka v řádku "Paid", což znamená že šek je již na cestě. Do měsíce od stisknutí tlačítka byste jej měli mít doma. Před zažádáním o šek (stisknutím tlačítka "Request Payment") doporučujeme zkontrolovat správnost registračních údajů v sekci "Update Profile". Především je doporučujeme překontrolovat adresu, na kterou Vám bude šek s vydělanými dolary odeslán.

Jak zjistit, kolik máte na účtu bodů

Stav svého konta můžete zjistit následovně: Otevřete si domovskou stránku Spedia. Klikněte na "Login/out" a poté zadejte vaše přihlašovací jméno a heslo. Po kliknutí na "Balance" vidíte počet nasbíraných bodů, které se pravidelně tak asi pátý den v měsíci převádějí na dolary. Zrovna tak na stránce "Statistic" vidíte různé statistiky vašeho výdělku a váš SUF faktor.

Jak na sebe napojit někoho dalšího

Pokud chcete své výdělky ještě obohatit o bonusy z lidí zaregistrovanými pod vámi, stačí aby se zaregistrovali přes odkaz umístěný níže. Za poslední znaménko ("=") zadáte Vaše ID číslo. Kterýkoli uživatel, přihlášený přes tuto adresu se automaticky stává Vaším členem. Společnost Spedia nabízí svým členům pěti stupňový systém referencí. Zdůrazňuji, že bonusy nedostáváte na úkor většího počtu lidí (nejde tedy o proncip "letadla"), ale přímo od firmy samotné, jako odměnu za zprostředkovanou reklamu. Z Vaší první referenční řady máte provizi od firmy Spedia.net 10%. To znamená, že pokud člověk pod Vámi získá za měsíc 50$, vy dostanete navíc bonus 10%, což je 5$. Stejné je to i od 2. - 5. řady. Zde je provize za každého člena 5% z jejich výdělku. To znamená, že kterýkoli člen z 2.-5. řady získá např. 50$, vy máte automaticky připsáno na vaše konto 2.50$. Bonusy pro vás ze surfování referalů (lidí pod vámi) se na vaše konto přičítají v reálném čase. Čili není zde žádný limit, který by musel člen pod vámi nasbírat.

www.spedia.net/cgi-bin/dir/tz.cgi?run=show_svc&fl=8&vid=vaše_ID_číslo

 

Jak na sebe napojit někoho dalšího pomocí těchto stránek

Jestliže jste se zaregistrovali pomocí těchto stránek (jste nyní vlastně mými referali), můžete je nyní využít k náboru svých referalů. Stačí když vyplníte následující formulář, kde uvedete základní údaje pro identifikaci. Po ověření údajů obdržíte upřesňující e-mail s odkazem, který budete moci používat pro registraci Vašich budoucích referalů pomocí těchto českých stránek.

 

Registrace pro využití přeloženého registračního formuláře
E-mail: (Váš e-mail pro zaslaní upřesňujících informací)
Login Name u Spedie: (přihlašovací jméno na Spedii)
Vaše ID u Spedie: (v profilu je to Reference Number)

 

Doplňkový program SURF+

Firma Spedia vypustila novější verzi svého viewbaru. Pokud spustíte viewbar, tak stačí kliknout na autoupgrade. S novou verzí je také nainstalován prográmek s názvem Surf+. Je to plug-in do vašeho prohlížeče. Ikonka Surf+ se objeví v panelové liště prohlížeče. K čemu je tento prográmek dobrý? Hlídá otevírání pop-up oken, hlídá vaše cookies a nabízí odkazy s vašimi zájmy. Jinými slovy hlídá bezpečnost vašeho počítače. Proč to ale spedia dělá? Je to prosté. Jistě znáte případ, kdy navštívíte stránku která vás zajímá, a spolu s touto stránkou se otevře několik oken s nevyžádanou reklamou tzv. pop-up okna. Štve vás to? Věříme že ano, a nejste sami. Štve to i mnoho reklamních firem, neboť tato nevyžádaná reklama je zdarma a jim unikají kšefty. Proto firma Spedia vydala prográmek Surf+ ve kterém můžete tento problém vyřešit. To stejné se týká problému cookies, což jsou defakto informace o tom které stránky navštěvujete apod. K těmto vašim cookies má přístup kdokoliv na internetu a tudíž opět zdarma dáváte službu za kterou by jinak musel někdo zaplatit. V programu Surf+ můžete zadat kterým společnostem cookies povolíte a kterým ne. Tento počin firmy Spedia je určitě dobrý, neboť bojuje defakto proti spamu a proto přinese další peníze do Get Paid průmyslu, který to potřebuje jako sůl. Pokud budete program Surf+ používat alespoň jednu hodinu týdně a těchto týdnů bude celkem 50, tak vám firma zaplatí 10$. Za každého referenta až do vaši 5. úrovně, který splní tuto podmínku dostanete 1$. Používání programu Surf+ není podmíněno používáním viewbaru. Program Surf+ lze nastavit tak, aby povoloval všechny pop-up okna a cookies, takže ho lze používat a přitom se nebude nic lišit od situace než jste si Surf+ nainstalovali. Program Surf+ lze také kdykoliv odinstalovat v ovládacích panelech. Do programu Surf+ se nemusíte registrovat, pokud jste již zaregistrován u společnosti Spedia.